2018-12-13
Sopot,
Na teren Stacji Uzdatniania Wody ktoś się wkradł i dochodzi do zadymienia przepompowni wód. To początek scenariusza ćwiczeń, jakie wczoraj przeprowadzili policjanci wspólnie z pracownikami ochrony, strażą pożarną i innymi podmiotami zaangażowanymi w zapewnienie bezpieczeństwa. Tego typu działania to dobry sprawdzian umiejętności i współpracy dla wszystkich służb. 


 2018-12-13
Sopot,
Dziś sopoccy policjanci prowadzą na ulicach Sopotu działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”. Podstawowym celem tych działań jest egzekwowanie od pieszych i kierujących pojazdami właściwych zachowań na drogach. Mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.


 2018-12-07
Sopot,
Świąteczny sezon zakupowy w pełni. Tłok w centrach handlowych i na targowiskach, pośpiech oraz roztargnienie kupujących sprzyjają kradzieżom kieszonkowym. Także poprzez nie zachowanie ostrożności podczas robienia zakupów w Internecie możemy stać się ofiarą oszustów. Jak co roku przed świętami policjanci radzą, jak bezpiecznie robić zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych.


 2018-12-06
Sopot,
Dzielnicowi, policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego oraz policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali na terenie Sopotu osoby poszukiwane. Pięciu mężczyzn i jedna kobieta poszukiwani byli na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia do aresztu wystawionych przez sądy oraz w celu ustalenia miejsca pobytu. 


 2018-12-06
Sopot,
Dzięki policjantom z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odpowiedzialności karnej nie uniknie 24-letnia kobieta. Mieszkanka Gdyni w samochodzie, którym jechała, miała susz konopi, amfetaminę i tabletkę zawierającą MDMA. Oprócz narkotyków funkcjonariusze zabezpieczyli wagę elektroniczną i pieniądze w kwocie ponad 2 tys. zł. Kobieta usłyszała zarzut posiadania narkotyków, a prokurator dodatkowo zastosował wobec niej dozór policyjny.


 2018-12-05
Sopot,
W związku ze zmieniającą się pogodą warunki jazdy są bardzo trudne. Mżawka, temperatury - w dzień dodatnie, a w nocy ujemne - to wszystko sprawia, że na drogach i chodnikach jest ślisko. 


 2018-12-05
Sopot,
Oszuści działający tzw. metodą „na policjanta” wciąż oszukują seniorów. Wczoraj do starszego małżeństwa zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Oszust opowiedział o rzekomo prowadzonej sprawie przeciwko szajce okradającej konta bankowe i polecił 91-latce, aby ta wypłaciła z konta pieniądze. Następnie na polecenie fałszywego prokuratora poszkodowana w umówionym miejscu przekazała „policjantowi” pieniądze w kwocie 25 tys. zł. W tym samym czasie oszuści próbowali wyciągnąć także od męża 91-latki pieniądze trzymane w domu. Senior ostatecznie zorientował się, że to próba oszustwa i do przekazania tych pieniędzy nie doszło.


 2018-12-05
Sopot,
Policjanci z sopockiej drogówki zatrzymali 31-letnią mieszkankę Sopotu. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, kobieta mając w wydychanym powietrzu prawie 1,5 promila alkoholu kierowała oplem astra i na ul. Kraszewskiego uderzyła w jadące przed nią renault clio. Kobieta odjechała z miejsca i po chwili wbiła się swoim autem w pobliskie krzaki. 31-latka, gdy tylko wytrzeźwieje, usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości.  Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna. Kierująca odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.


 2018-12-04
Sopot,
Od początku listopada sopoccy policjanci regularnie sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać lub przebywają osoby bezdomne. Celem tych działań jest przede wszystkim uchronienie bezdomnych, ale także osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych potrzebujących pomocy przed wychłodzeniem organizmu.


 2018-12-04
Sopot,
Policjanci przestrzegają, że wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego wzrasta zagrożenie pożarów budynków mieszkalnych oraz zatrucia czadem. Pamiętajmy, aby sprawdzać szczelność przewodów kominowych i systematycznie je czyścić. Brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniach i niesprawne urządzenia gazowe, piece i kominki wiążą się z ogromnym ryzykiem zatrucia tlenkiem węgla. W ostatnich dwóch dniach w gminie Chojnice doszło do pożarów budynków mieszkalnych. Jedna osoba poszkodowana trafiła do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń. Funkcjonariusze apelują o ostrożność oraz zabezpieczenie siebie i swoich bliskich przed skutkami ognia oraz zatrucia czadem.


 2018-12-03
Sopot,
Wczoraj policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu wypadku drogowego na Alei Niepodległości w Sopocie. W zdarzeniu uczestniczyły cztery pojazdy, a do szpitala z obrażeniami ciała trafiło sześciu poszkodowanych. Apelujemy o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. 


 2018-12-03
Sopot,
Dzielnicowi z Sopotu zatrzymali 36-letniego mieszkańca Gdyni. Mężczyzna poszukiwany był dwoma listami gończymi wystawionymi przez Sąd Rejonowy w Wejherowie. Do odbycia ma on ponad 1,5 roku pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa. Dodatkowo funkcjonariusze ukarali 36-latka mandatem karnym za kradzież w sklepie.


 2018-11-30
Sopot,
Oszuści podający się za pracowników banku, poczty i policjantów wciąż próbują oszukać seniorów. Dziś do pana Jarosława zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku i wypytywał go o konto bankowe oraz dane osobowe. Po chwili zadzwonił kolejny telefon – mężczyzna podający się za policjanta, powiedział, że chwilę wcześniej dzwonił oszust, a oni prowadzą w tej sprawie działania i wypytywał o informacje. Czujny senior zorientował się, że ma do czynienia z dwoma oszustami i o wszystkim zawiadomił prawdziwą policję. Inna mieszkanka Sopotu otrzymała telefon od fałszywego pracownika banku, który nalegał, by dostarczyć jej osobiście list. Apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi i nie wpuszczajmy do mieszkań osób, których nie znamy.


 2018-11-30
Sopot,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Kościuszki w Sopocie. Do szpitala z obrażeniami ciała została przewieziona 76-letnia piesza. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o rozwagę na drodze.


 2018-11-30
Sopot,
Internet to wspaniałe osiągnięcie cywilizacyjne, które daje nieograniczone możliwości zdobywania wiedzy, nawiązywania kontaktów i porozumiewania się. To także źródło wielu zagrożeń i o tych zagrożeniach rozmawiały policjantki z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Sopocie. Ponadto z uwagi na aurę jesienno-zimową i szybko zapadający zmrok policjantki przypomniały, jak ważne jest być widocznym na drodze i z jakiej odległości piesi są widoczni dla kierujących.


 2018-11-30
KGP,
Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!


 2018-11-28
Sopot,
Wczoraj policjanci drogówki prowadzili na ulicach Sopotu działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”. Podstawowym celem tej akcji jest egzekwowanie od pieszych i kierujących pojazdami właściwych zachowań na drogach. Funkcjonariusze odnotowali wykroczenia popełnione przez wszystkich uczestników ruchu. Z dalszej jazdy wyeliminowano dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. 


 2018-11-28
Sopot,
Dzięki pracy kryminalnych z komendy odpowiedzialności karnej nie uniknie 35-letnia mieszkanka Sopotu. Kobieta zabrała sprzed warsztatu znajomego hondę civic, a następnie po dachowaniu na obwodnicy porzuciła ją. 41-letni znajomy usłyszał zarzut składania fałszywych zeznań.


 2018-11-26
Sopot,
Jutro (27.11.2018 r.) sopoccy policjanci przeprowadzą na ulicach Sopotu działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”. Podstawowym celem tych działań jest egzekwowanie od pieszych i kierujących pojazdami właściwych zachowań na drogach. Mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.


 2018-11-26
Sopot,
W weekend dzielnicowi zatrzymali 27-latkę z Gdańska, która mając 2,4 promila alkoholu kierowała volvo. Za popełnione przestępstwo usłyszała już zarzut. Ponadto policjanci drogówki wyeliminowali z ruchu dwóch kierujących, którzy na Alei Niepodległości przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali im prawa jazdy, które prześlą do właściwego starosty. Tam zostanie wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tych dokumentów na 3 miesiące.


 2018-11-25
Sopot,
Instytut Pamięci Narodowej wraz z Komendą Główną Policji organizują trzecią edycję konkursu pt. „Policjanci w służbie historii”. Edycja odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2018-11-23
KWP Gdańsk,
22 listopada pomorscy policjanci przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem działań było zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że piesi i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.


 2018-11-23
KWP Gdańsk,
„Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo” to ogólnopolska kampania organizowana przez Biuro Ruchu Drogowego KGP oraz Instytut Transportu Drogowego. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Pomorscy policjanci, podczas przeprowadzania kontroli drogowej, zwrócą szczególną uwagę na stan oświetlenia pojazdu. Kierujący będą mogli także sprawdzić stan oświetlenia w wybranych stacjach diagnostycznych.


 2018-11-23
KGP,
W siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego odbył się briefing prasowy inaugurujący kampanię „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Komenda Stołeczna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Przemysłowy Instytut Motoryzacyji, a także Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik.


 2018-11-23
Sopot,
Szybka reakcja policjantów z Komendy Miejskiej w Sopocie doprowadziła do zatrzymania 25-letniego mężczyzny odpowiedzialnego za uszkodzenie drzwi do mieszkania 37-latka. Sprawca wbił nóż kuchenny w drzwi powodując straty na ponad tysiąc złotych. Wczoraj 25-latek usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo. Prokurator dodatkowo zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.


 2018-11-23
Sopot,
Okres przedświąteczny i sezon letni to czas, kiedy policjanci otrzymują więcej zgłoszeń kradzieży kieszonkowej. Wczoraj 79-letni mieszkaniec Sopotu utracił portfel z zawartością pieniędzy i dokumentów. Policjanci doradzają co robić, aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji.


 2018-11-23
Sopot,
W ostatnich dniach sopoccy policjanci gościli w komendzie uczniów z Zespołu Szkół Handlowych w Sopocie. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z pracą w Policji oraz przypomnienie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na różnych obszarach. Funkcjonariusze pokazali uczniom swoje pomieszczenia i sprzęt policyjny oraz rozmawiali z nimi o strukturze organizacyjnej Policji i pracy na różnych stanowiskach.


 2018-11-22
Sopot,
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji komendy wojewódzkiej zatrzymali 62-letniego recydywistę. Sprawca przy sobie miał skradziony kilka dni wcześniej smartfon oraz dowód osobisty i karty płatnicze innej osoby. Ponadto był on poszukiwany celem doprowadzenia do aresztu i odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące.


 2018-11-21
Sopot,
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 39-letniego mieszkańca Gdyni. Sprawca zabrał rodzinie kluczyki od samochodu i z 3 promilami w wydychanym powietrzu przyjechał autem na stację zatankować paliwo. Nie zapłacił za nie, a w trakcie opuszczania terenu stacji spowodował kolizję z innym pojazdem. Mężczyzna był już wcześniej skazany za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Wczoraj usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa i wykroczenia, a prokurator zastosował wobec niego dozór Policji.


 2018-11-21
Sopot,
Wczoraj policjanci z Sopotu zorganizowali i przeprowadzili debatę społeczną z sopockimi seniorami. Spotkanie odbyło się pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ". Policjanci, przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie omówili ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa zagadnienia dotyczące m.in. działalności oszustów, zawierania umów oraz ostrożności w kontaktach z obcymi.


 2018-11-21
Sopot,
Jutro sopoccy policjanci uczestniczyć będą w działaniach „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów. Wczoraj sopoccy funkcjonariusze drogówki wspólnie z kolegami z Gdańska prowadzili międzypowiatowe działania „Trzeźwość i prędkość”, „Bezpieczny Pieszy” oraz „Bezpieczny Rowerzysta”. W trakcie akcji sopoccy mundurowi wyeliminowali z dalszej jazdy dwóch kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Kierujący zostali ukarani mandatami w kwocie 500 zł i 10 pkt oraz zatrzymano ich prawa jazdy na okres 3 miesięcy.


 2018-11-20
Sopot,
Wczoraj co najmniej siedmiu seniorów odebrało telefony od kobiety podającej się za policjantkę centralnego biura śledczego. Oszustka informowała mieszkańców, że hakerzy chcą włamać się na ich konta bankowe, a następnie wypytywała m.in. o nazwę banku i zgromadzone oszczędności.


 2018-11-20
Sopot,
W niedzielę policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Sprawca przy sobie miał narkotyki. Wczoraj usłyszał on zarzut posiadania haszyszu, amfetaminy i substancji zawierającej MDMA. Za to przestępstwo grozi do trzech lat pozbawienia wolności.


 2018-11-20
Sopot,
Jeżeli chcesz pełnić służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie i dbać o bezpieczeństwo Sopotu skontaktuj się z pracownikami Zespołu ds. Kadr i Szkolenia sopockiej komendy, tel. 58 52-16-231.


 2018-11-19
Sopot,
Jutro (20 listopada br.) sopoccy policjanci ruchu drogowego wspólnie z kolegami z Gdańska prowadzić będą na granicy dwóch miast międzypowiatowe działania kontrolne „Trzeźwość i Prędkość”, „Bezpieczny Pieszy" i "Bezpieczny Rowerzysta". Głównym celem akcji jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, wyeliminowanie z dróg kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2018-11-19
Sopot,
Sopoccy policjanci przypominają, że nie trzeba iść do komendy, niekoniecznie też należy telefonować, aby przekazać Policji jakąś informację albo skontaktować się z dzielnicowym. Są nowe i nowoczesne formy kontaktu z mundurowymi – dzięki bezpłatnej aplikacji „Moja Komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” można to zrobić w prosty i szybki sposób!


 2018-11-19
Sopot,
W weekend policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującą samochodem bmw. Wstępne badanie śliny wykazało u 29-latki obecność marihuany i kokainy. Zatrzymany został również 36-letni pasażer auta, który przy sobie miał kokainę. Za jazdę samochodem pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.


 2018-11-16
Sopot,
Sopoccy policjanci zapraszają do udziału w debacie społecznej. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie seniorów odbędą się 20 listopada br. o godz. 12.00 w Sopockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, ul. Kościuszki 22/24. Funkcjonariusze omówią ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa zagadnienia. Nie unikniemy dyskusji na temat działalności oszustów metodą „na wnuczka”, „na policjanta” i pod legendą. Spotkanie adresowane jest nie tylko do osób starszych. Serdecznie zapraszamy!


 2018-11-16
Sopot,
Dzięki kryminalnym z komendy miejskiej odpowiedzialności karnej nie uniknie 17-letni mieszkaniec Sopotu, który zaatakował swojego rówieśnika powodując u niego obrażenia twarzy. Sprawca dodatkowo groził mu. Za popełnione przestępstwa 17-latek usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. 


 2018-11-16
Sopot,
Wczoraj w auli sopockiej komendy odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. W uroczystości udział wzięli policjanci, pracownicy cywilni, przedstawiciele Urzędu Miasta oraz przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Koło Sopot. 


 2018-11-15
Sopot,
Policjanci prewencji i ruchu drogowego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wykonanie sprayem graffiti na ścianie wiaduktu. Zatrzymani to mieszkańcy Gdyni w wieku 25 i 27 lat. Na podstawie zebranych dowodów sprawcy usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia o wartości ponad 12 tys. zł. Ponadto 25-latek usłyszał zarzut posiadania przy sobie suszu konopi oraz haszyszu. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.


 2018-11-15
Sopot,
Wczoraj sopoccy policjanci ruchu drogowego prowadzili na ulicach miasta działania pod nazwą „Smog”. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów. Funkcjonariusze skontrolowali 32 pojazdy i zatrzymali jeden dowód rejestracyjny oraz prawa jazdy dwóch kierowców.


 2018-11-14
Sopot,
Oszuści działający tzw. „metodą na policjanta” wciąż próbują oszukać seniorów. Wczoraj kilkunastu mieszkańców Sopotu odebrało telefony od osób podających się za policjantów. Fałszywi funkcjonariusze dzwoniąc mówili m.in., że konta bankowe seniorów są zagrożone oraz że chcą ich ochronić przed rabunkiem. Oszuści wypytywali również o zgromadzone oszczędności oraz dane osobowe. Czujny Jan, Teresa, Maria i inni mieszkańcy Sopotu szybko zorientowali się, że są to próby oszustw i nie dali się nabrać.


 2018-11-09
Sopot,
Policjanci informują, że w związku z niedzielną Paradą Niepodległości w Sopocie oraz wieczornym przemarszem i uroczystościami pod pomnikiem Martyrologii Polskich Mieszkańców Sopotu należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą strzegli bezpieczeństwa mieszkańców Sopotu, turystów oraz wszystkich osób, którzy będą przemieszczać się ulicami miasta.


 2018-11-09
KWP Gdańsk,
W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin. 


 2018-11-08
Sopot,
Wczoraj (7 listopada br.) sopoccy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili na ulicach miasta działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”. Podstawowym celem tej akcji było egzekwowanie od pieszych i kierujących pojazdami właściwych zachowań na drogach. Podczas działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi i cykliści będący niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego nie łamią przepisów.


 2018-11-08
Sopot,
Sopoccy policjanci gościli przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Wesoły Delfinek mieszczącego się na gdańskiej Żabiance. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się kim jest policjant i na czym polega jego praca. Z najmłodszymi rozmawiano również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomniano im numery alarmowe.


 2018-11-07
Sopot,
W poniedziałek 05 listopada br. w porze nocnej funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego na terenie Sopotu zatrzymał prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h. Było to już drugie w tym roku zatrzymanie dokumentu z takie samo przewinienie.


 2018-11-06
KGP,
Dodatkowe podwyżki, płatne nadgodziny, rezygnacja z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę oraz 30 dni pełnopłatnego L4 dla funkcjonariuszy z pierwszej linii to propozycje, które zawiera projekt porozumienia przekazany stronie społecznej. Przedstawiamy pełną treść projektu tego porozumienia. 


 2018-11-05
Sopot,
W okresie od 31 października do 4 listopada br. sopoccy funkcjonariusze brali udział w  trwającej w całym kraju policyjnej akcji „Znicz”. Nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich czuwało ponad 190 policjantów. Ze względu na wzmożony ruch funkcjonariusze byli obecni szczególnie w okolicach cmentarza, gdzie kierowali ruchem ulicznym, patrolowali teren nekropolii oraz trasy dojazdowe do nich. W trakcie trwania działań policjanci odnotowali 6 nietrzeźwych kierujących i 4 kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości. Komenda Miejska Policji w Sopocie,  
81-824 Sopot, ul. Armii Krajowej 112A,
tel. 58 52 16 222, fax 58 52 16 384
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2018 r.