2018-06-19
Sopot,
15 i 17 czerwca br. pomorscy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze m.in. kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi oraz stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. 16 czerwca policjanci garnizonu pomorskiego przeprowadzili działania „Bicykl”. Celem tej akcji było zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem rowerzystów oraz uświadamianie wszystkich użytkowników dróg, że oni także są uczestnikami ruchu drogowego. Dziś mundurowi z Sopotu prowadzą działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.


 2018-06-15
Sopot,
Wczoraj policjanci ruchu drogowego prowadzili na ulicach Sopotu działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się pieszym. Funkcjonariusze odnotowali wykroczenia popełnione zarówno przez kierowców, pieszych, jak i rowerzystów.  


 2018-06-14
Sopot,
Kryminalni z Sopotu odzyskali skradziony samochód. Bmw o wartości 30 tys. zł. zostało zabezpieczone na terenach leśnych w Sopocie. Policjanci cały czas prowadzą czynności w sprawie kradzieży. Wkrótce odzyskane auto trafi do właścicielki. 


 2018-06-14
Sopot,
15 i 17 czerwca br. pomorscy policjanci przeprowadzą działania pod nazwą „Prędkość”. Policjanci m.in. kontrolować będą, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. 16 czerwca br. prowadzić będą działania „Bicykl”. Celem akcji jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem rowerzystów oraz uświadamianie wszystkich użytkowników dróg, że oni także są uczestnikami ruchu drogowego.


 2018-06-14
Sopot,
Sopoccy policjanci prowadzą dziś na terenie naszego miasta działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.


 2018-06-13
Sopot,
Zarzut znieważenia interweniujących policjantów oraz naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich i kierowanie wobec policjanta gróźb pozbawienia życia usłyszał 27-letni sprawca. Funkcjonariusze zostali wezwani do mężczyzny, po tym jak otrzymali zgłoszenie, że awanturuje się on w jednym z lokali. W trakcie prowadzonych czynności będąc pod wpływem alkoholu zakłócał także porządek publiczny, używał nieprzyzwoitych słów w miejscu publicznym oraz nie okazał dokumentu uprawnionym organom.


 2018-06-13
Sopot,
Wczoraj funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie wspólnie z kolegami z gdańskiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwość i Prędkość”, „Bezpieczny Pieszy” oraz "Bezpieczny Rowerzysta". Sopoccy policjanci promowali też akcje: "Patrz i słuchaj!" oraz "Jednośladem bezpiecznie do celu".


 2018-06-13
Sopot,
Pomorska Policja zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Jeśli jesteś zainteresowany pełnieniem służby w Policji, złóż dokumenty!


 2018-06-12
Sopot,
Wczoraj policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrolę autokaru wiozącego uczniów szkoły podstawowej na wycieczkę. Dziś i w najbliższych dniach funkcjonariusze sprawdzą autokary przewożące przedszkolaków na wycieczki. Policjanci przypominają, że można umówić się na kontrolę autobusu w Sopocie po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu tego z policjantami wydziału ruchu drogowego. Także na stronie internetowej www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić autobus, którym chcemy jechać na wycieczkę. 


 2018-06-08
Sopot,
W ostatnich dniach na terenie Zachodniopomorskiego odnotowano kilkanaście przypadków hospitalizacji osób, których stan wskazywał na zażycie groźnych dla zdrowia i życia substancji, tzw. dopalaczy. Policjanci ostrzegają: ich producenci i sprzedawcy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedaż najczęściej jest dokonywana poprzez sieć internetową. Apelujemy – nie kupuj i nie próbuj zażywać jakichkolwiek substancji nieznanego pochodzenia. To po prostu grozi śmiercią.


 2018-06-11
Sopot,
W miniony piątek z inicjatywy Komendanta Miejskiego Policji w Sopocie inspektora Piotra Bolina odbyło się spotkanie poświęcone zabezpieczeniu sezonu letniego w Sopocie. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele służb i instytucji zajmujących się szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Celem spotkania była współpraca i wymiana doświadczeń w zwalczaniu m.in. przestępczości oraz zabezpieczeniu imprez masowych.


 2018-06-11
Sopot,
Jutro w godzinach porannych funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie wspólnie z kolegami z gdańskiej drogówki przeprowadzą międzypowiatowe działania „Trzeźwość i Prędkość”. W godzinach popołudniowych wspólnie prowadzić będą działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy” i "Bezpieczny Rowerzysta". W trakcie tych działań policjanci z Sopotu promować będą akcje: "Patrz i słuchaj!" oraz "Jednośladem bezpiecznie do celu".


 2018-06-11
Sopot,
W weekend sopoccy policjanci uczestniczyli w festynie parafialnym zorganizowanym przy udziale MOSIR Sopot oraz wzięli udział w Żywej Bibliotece organizowanej przez Sopotekę. Dzięki tym wydarzeniom funkcjonariusze spotkali się z mieszkańcami oraz turystami i rozmawiali z nimi o zasadach bezpieczeństwa na różnych obszarach.


 2018-06-11
Sopot,
Blisko 800 kierowców sprawdzonych na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, zatrzymane 2 dowody rejestracyjne pojazdów, 21 kierujących ukaranych mandatami za wykroczenia w ruchu drogowym, wobec kolejnego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu – tak można podsumować działania „Alkohol i Narkotyki”, które w sobotę zostały przeprowadzone na ulicach Sopotu. 


 2018-06-08
Sopot,
Kryminalni z komendy w Sopocie ustalili sprawcę, który uszkodził zaparkowany przy jednej z posesji samochód fiat panda. 44-letni mieszkaniec Sopotu wyrwał z auta klamki i zniszczył karoserię. Na podstawie dowodów usłyszał on zarzut uszkodzenia pojazdu.


 2018-06-07
Sopot,
W ostatnich dniach funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Sopocie mieli okazję gościć uczniów klas 0-III Prywatnej Szkoły Autonomicznej. Mali goście zobaczyli z bliska pracę policjantów z różnych pionów oraz poznali podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu, na ulicy oraz podczas wakacji. Wszystko w ramach akcji profilaktycznych „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.


 2018-06-07
KWP Gdańsk,
9 czerwca pomorscy policjanci przeprowadzą działania pn. Alkohol i narkotyk. Tego dnia na drogach województwa spotkamy większą liczbę funkcjonariuszy wyposażonych w alkomaty oraz testery na zawartość substancji działających podobnie do alkoholu.


 2018-06-06
Sopot,
Wczoraj sopoccy policjanci ruchu drogowego wspólnie z policjantami gdyńskiej drogówki przeprowadzili międzypowiatowe działania „Trzeźwość i Prędkość”. W godzinach popołudniowych prowadzili działania „Bezpieczny Pieszy” i "Bezpieczny Rowerzysta". W trakcie tych działań policjanci z Sopotu promowali akcję "Patrz i słuchaj!" oraz "Jednośladem bezpiecznie do celu". 


 2018-06-05
Sopot,
Oszuści działający tzw. metodą „na policjanta” wciąż próbują oszukać seniorów. Wczoraj co najmniej 14 mieszkańców Sopotu odebrało telefony od osób podających się za policjantów. Fałszywi funkcjonariusze mówili m.in. że konta bankowe seniorów są na celowniku oszustów, którzy chcą ukraść ich pieniądze, wypytywali seniorów o szczegóły i zgromadzone oszczędności na kontach. Czujni seniorzy bardzo szybko zorientowali się, że to próba oszusta i nie dali się nabrać. Jeden z seniorów słysząc, że ma wypłacić wszystkie pieniądze z banku oraz że pracownicy banku są skorumpowani, poszedł do placówki i opowiedział o wszystkim prezesowi banku. Utwierdzony, że była to próba oszustwa o wszystkim zawiadomił prawdziwą Policję.


 2018-06-04
Sopot,
Sopoccy policjanci gościli studentów z Teksasu oraz ich opiekunów ze Szkoły Policji w Słupsku. Gości przywitał komendant insp. Piotr Bolin, który opowiedział o pracy sopockich policjantów i odpowiadał na wszystkie nurtujące młodzież pytania. Każdy z gości mógł z bliska zobaczyć mobilny komisariat oraz pojeździć na elektrycznym rowerze. Okazją do zabawy było sprawdzenie swoich umiejętności podczas przejścia po wyznaczonym torze z założonymi alkogoglami.


 2018-06-04
Sopot,
Jutro w godzinach porannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Sopocie wspólnie z policjantami z gdyńskiej drogówki przeprowadzą międzypowiatowe działania „Trzeźwość i Prędkość”. W godzinach popołudniowych wspólnie prowadzić będą działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy” i "Bezpieczny Rowerzysta".


 2018-06-04
Sopot,
Od 30 maja do 3 czerwca br. funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole drogowe związane z długim weekendem. Podczas tych działań policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 3 kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Wśród nich był 30-latek z Koszalina, który będąc w stanie nietrzeźwości jechał z prędkością 112 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci udaremnili dalszą jazdę też 28-latkowi, który kierował samochodem bez uprawnień. Ponadto ukarali mandatem karnym kierującego motocyklem yamaha, który przewoził pasażerkę znajdującą się po użyciu alkoholu.


 2018-06-04
Sopot,
W trosce o bezpieczeństwo podczas wakacji sopoccy policjanci w ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” spotkali się z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych. W spotkaniach uczestniczyło łącznie ponad 200 dzieci. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego.


 2018-06-04
Sopot,
Policjanci z komendy miejskiej biorąc udział w festynach spotkali się z mieszkańcami i turystami odwiedzającymi kurort. Funkcjonariusze rozmawiali m.in. o pracy w Policji, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, podczas pobytu w domu i na plaży oraz odpowiadali na nurtujące pytania. Każdy chętny mógł z bliska zobaczyć też sprzęt policyjny, w tym mobilny komisariat.


 2018-06-01
Sopot,
W najbliższą niedzielę policjanci ruchu drogowego z komendy miejskiej w Sopocie włączą się do działań „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”. Przypominamy, że zgodnie z przepAisami trzeba jeździć cały czas, a nie tylko do momentu minięcia radiowozu policyjnego.


 2018-05-30
Sopot,
Od dziś na sopockich drogach, w parkach, pasie nadmorskim i ścieżkach dla rowerów spotkać można patrole rowerowe. Dojadą tam, gdzie nie dotrze patrol zmotoryzowany, poruszają się szybciej niż patrol pieszy i dbają o bezpieczeństwo wszystkich osób. Sopoccy policjanci dostali dziś od Prezydenta Miasta Sopotu cztery nowe rowery elektryczne, które z dwoma innymi jednośladami będą wykorzystane w codziennej służbie.


 2018-05-29
Sopot,
Po raz kolejny policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się z pierwszoklasistami sopockich szkół w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” i „Uczę się bezpieczeństwa”. Tym razem funkcjonariuszka przypomniała najmłodszym zasady bezpieczeństwa podczas pobytu na wakacjach oraz w ruchu drogowym. Dziś policjantka odwiedzi uczniów ze Szkół Podstawowych nr 7 i 9 w Sopocie.


 2018-05-29
Sopot,
Już jutro rozpocznie się długi weekend. Od 30 maja do 3 czerwca br. sopoccy policjanci wspólnie z kolegami z województwa pomorskiego przeprowadzą działania, których celem jest zapewnienie bezpiecznej podróży. Wszystko w ramach akcji „Bezpieczny weekend”.


 2018-05-28
Sopot,
Policjanci z oddziału prewencji komendy wojewódzkiej zatrzymali trzech obywateli Niemiec, którzy przy sobie mieli marihuanę. Kolejne porcje zakazanych substancji funkcjonariusze zabezpieczyli w wynajmowanym przez nich mieszkaniu. Na podstawie zebranych dowodów sprawcy usłyszeli zarzuty posiadania suszu konopi i dobrowolnie poddali się karze.


 2018-05-28
Sopot,
Wczoraj policjantka z Sopotu st. post. Kinga Ośmieła wspólnie z funkcjonariuszami z Gdańska kręciła na rowerze dla Arka i Marcina. Wszystko w ramach akcji „Mundur na rowerze 2018”. Łącznie  uczestnicy sztafetowego rajdu rowerowego dookoła Polski mają do pokonania ponad 6 tys. kilometrów.


 2018-05-28
Sopot,
Policjanci z Sopotu zorganizowali i przeprowadzili debaty społeczne z sopockimi seniorami. Były to już kolejne spotkania z mieszkańcami miasta pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ". Funkcjonariusze omówili ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa zagadnienia na temat działalności oszustów oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W spotkaniu uczestniczyła również przedstawicielka Urzędu Komunikacji Elektronicznej.


 2018-05-28
Sopot,
Policjanci z komendy miejskiej w Sopocie prowadzą postępowanie w sprawie kolizji, do której doszło w dniu 9 kwietnia 2018 roku około godz. 16.15 na parkingu przy ul. Grunwaldzkiej 78/80 w Sopocie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem bmw koloru srebrnego cofając potrącił 53-letnią kobietę.


 2018-05-25
Sopot,
24 maja 2018 roku w Sopocie odbyła się konferencja z okazji Europejskiego Dnia Straży Granicznej i Przybrzeżnej. W wydarzeniu udział wzięli m.in. szef MSWiA Joachim Brudziński, wiceminister Renata Szczęch, Fabrice Leggeri, dyrektor agencji Frontex, a także przedstawiciele Komisji Europejskiej, straży granicznych i przybrzeżnych z państw członkowskich Unii Europejskiej oraz eksperci z organizacji międzynarodowych. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwali policjanci.


 2018-05-25
Sopot,
Wczoraj sopoccy policjanci ruchu drogowego po raz kolejny uczestniczyli w działaniach „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, czyli wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2018-05-24
Sopot,
Sopoccy policjanci zapraszają na kolejną debatę społeczną. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie seniorów odbędą się 25 maja br. o godz. 14.30 w Spółdzielni Mieszkaniowej im. J I Kraszewskiego w Sopocie przy ul. Kraszewskiego 31. Funkcjonariusze omówią ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa zagadnienia, nie unikniemy dyskusji na temat działalności oszustów metodą „na policjanta” oraz bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym. Spotkanie adresowane jest nie tylko do osób starszych. Serdecznie zapraszamy na debatę.


 2018-05-24
Sopot,
Zarzut kradzieży laptopa z pomieszczenia jednej z firm w Sopocie usłyszał 18-letni mężczyzna. Sprawca odpowiedzialności karnej nie uniknie dzięki policjantom z wydziału dochodzeniowo-śledczego oraz kryminalnym, którzy go zatrzymali. Funkcjonariusze w lombardzie odzyskali także skradziony łup. Za kradzież sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 2018-05-24
Sopot,
Wczoraj pomorscy policjanci na terenie całego województwa prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Sopoccy funkcjonariusze podczas działań wykorzystywali mierniki prędkości, a na kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość, nakładali mandaty karne.


 2018-05-23
Sopot,
W czwartek – 24 maja br. o godz. 14.30 odbędzie się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Komisariatu Policji Gdynia- Witomino. W uroczystości weźmie udział Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński oraz kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.


 2018-05-23
Sopot,
W czwartek sopoccy policjanci ruchu drogowego oraz funkcjonariusze drogówki w całym kraju przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno prewencyjne pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów.


 2018-05-23
KGP,
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów.


 2018-05-23
Sopot,
Po raz kolejny w dniu 22.05.2018r. w sopockim Multikinie funkcjonariuszki ds. profilaktyki społecznej i nieletnich omawiały zagadnienia związane z cyber zagrożeniami. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klas 5 i 6 Autonomicznej Szkoły Podstawowej w Sopocie. Policjantki przedstawiły problematykę cyber przemocy i cyber przestępczości w odniesieniu do obowiązujących młodzież przepisów określonych przez Ustawę o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich, a także zakres ochrony prawnej małoletnich.


 2018-05-22
Sopot,
W dniu 23 maja 2018r. policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, używanie telefonu podczas jazy, a także przypomnienie o konieczności używania pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów.


 2018-05-22
Sopot,
W dniu 21.05.2018r. zostały przeprowadzone działania „Bezpieczny pieszy”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.


 2018-05-22
Sopot,
W dniu 21 maja 2018r. policjanci przeprowadzili międzypowiatowe działania „Trzeźwość Prędkość”, których głównym celem było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, a także przypomnienie o konieczności używania pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów oraz  eliminowanie kierujących w stanie po spożyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie.


 2018-05-22
KWP GDAŃSK,
W województwie pomorskim w komendach miejskich / powiatowych Policji służbę pełni etatowo 411 dzielnicowych, którzy wezmą udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”.


 2018-05-22
Sopot,
W niedzielę wieczór funkcjonariusze sopockiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej  w Sopocie jadąc z nadmierną szybkością. Podjął ucieczkę pieszo porzuciwszy auto na posesji.  Po badaniu alkomatem miał prawie 2,3‰ alkoholu. Ponadto nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających do prowadzenia pojazdu z powodu aktywnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 2018-05-18
Sopot,
W dniu 21.05.2018r. zostaną przeprowadzone działania „Bezpieczny pieszy”. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądać się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.


 2018-05-18
Sopot,
W dniu 21 maja 2018r. policjanci przeprowadzą międzypowiatowe działania „Trzeźwość Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, a także przypomnienie o konieczności używania pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów oraz oraz eliminowanie kierujących w stanie po spożyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie.


 2018-05-18
Sopot,
Sopockie Multikino zaprosiło na cykl prezentacji o cyber zagrożeniach policjantów.W dniu wczorajszym funkcjonariuszki ds. Profilaktyki Społecznej i Zespołu ds. Nieletnich i Patologii przeprowadziły pierwsze ze spotkań, w którym uczestniczyli uczniowie klas 4-7 ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Sopocie.


 2018-05-18
Sopot,
Wczoraj  policjanci ruchu drogowego z Sopotu włączyli się do działań „TRUCK & BUS” realizowanych na terenie całego województwa. Głównym celem akcji było zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych w czasie przewozu osób, ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości w przewozie osób w szczególności dzieci i młodzieży, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie, oraz uciążliwych dla środowiska oraz eliminowanie kierujących w stanie po spożyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie.Komenda Miejska Policji w Sopocie,  
81-824 Sopot, ul. Armii Krajowej 112A,
tel. 58 52 16 222, fax 58 52 16 384
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2018 r.